sesje ślubne
Sesja ślubna

Sesje ślubne u profesjonalisty czy zwykłe amatorskie zdjęcia z wesela

Sesje ślubne to zdecydowanie fotografia z pomysłem. Przemysł ślubny jest z nią związany bez 2 zdań. Działa z powodzeniem od bardzo dawna i na pewno jego popularność nie przemija. Ludzi zawsze będzie łączyć miłość, której przypieczętowaniem jest właśnie ślub. I tutaj niestety kończy się romantyczna strona miłości. Ślub nim zostanie przygotowany i dojdzie do skutku, jest niekończącym się wyborem dodatków, sal, potraw, kwiatów, tortów, piosenek, miejsc, lokali, samochodów, pierścionków i obrusów. Po prostu studnia bez dna, do tego zabierająca mnóstwo czasu, a nierzadko nawet i nerwów. Tradycją polskiego wesela jest kamerzysta, który potrącając tańczących gości nagrywa lepiej lub gorzej długą taśmę z wesela, pokazując gości jedzących rosół. Do takiej pamiątki nierzadko się wraca, zostaje obejrzana raz i odłożona potem na całe lata.

A jeśli nie kamerzysta

Taki sposób uwiecznienia dnia ślubu i wesela nie jest zabroniony, ale na pewno nie ma w sobie tyle gustu i klasy, co fotograf Rawa Mazowiecka. Często wydaje nam się, że jeżeli połowa naszych gości ma ze sobą aparaty i uwiecznia całą ceremonię, w tym nawet będą mogli zrobić nam sesje ślubne. Do tego wystarczy potem zebrać od wszystkich zdjęcia, nagrać na płytę lub wywołać. Nierzadko okazuje się niestety, że zdjęcia te nie mają dużej wartości artystycznej. Często są poruszone, prześwietlone, za ciemne lub przedstawiające nie to, co nasz rodzinny fotograf chciał w danej chwili uchwycić.

Rola światła na zdjęcia

Nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywa światło, tło, ustawienie, mimika. O to wszystko zadba profesjonalny fotograf Brzeziny i każdy, który na co dzień zajmuje się zawodowo fotografią. Na zdjęciu cioci czy kuzynki, nawet najjaśniejsza suknia panny młodej, najlepszy makijaż i najwspanialsze emocje nie zostaną pokazane w całej swojej okazałości. Dla większości ślub jest najwspanialszym i najważniejszym dniem w życiu. Dlatego też warto pomyśleć o profesjonalnej sesji fotograficznej, która sprawi, że zdjęcia ze ślubu staną się małymi arcydziełami na miarę okładek kolorowych pism. Zdjęcie robione w tańcu, przez osobę z rodziny, która też w tym momencie tańczy nie może się udać. Nikt nie chce oglądać siebie z dziwnymi grymasami na twarzy i w nienaturalnych pozycjach. Para Młoda w swój wygląd podczas ślubu i wesela wkłada mnóstwo serca, pomysłów, energii i nierzadko pieniędzy. Nie ma zatem wątpliwości, że tylko profesjonalny fotograf Koluszki potrafi uwiecznić to na kliszy.

Zalety profesjonalnej sesji zdjęciowej

Fotograf, który zna się na swojej pracy, uwidoczni na zdjęciach nasze zalety, a zatuszuje mankamenty. Czy to cery, figury, czy innych, krępujących rzeczy. Podczas ceremonii będzie niewidoczny, a spod jego rąk wyjdą czarujące klimatem fotografie. Zdjęcia amatorskie, robione w rodzinnym gronie gości weselnych nie zostaną poddane obróbce. Ani wyostrzeniu, ani wykadrowaniu, ani przycięciu. Nie będą miały żadnych filtrów czy poprawek. Takie zdjęcia nie pasują do wszechobecnego przepychu i weselnego ideału doskonałości. Nie ma sensu niszczyć sobie wspomnień tamtych chwil, zwłaszcza sesje ślubne, nieprofesjonalną fotografią wątpliwej jakości sprzętem. Fotograf Łowicz dodatkowo znajdzie wspaniałe plenery, które nadadzą fotografiom niezwykły klimat, uzależniony oczywiście od gustów i upodobań pary młodej. Nie zrobi zdjęcia, na którym ktoś wygląda śmiesznie, niekorzystnie, czy po prostu źle. Wartość artystyczna zdjęć profesjonalnych jest wprost nieporównywalna do zdjęć amatorskich, wykonanych przez gości. I na pewno często się do takich zdjęć wraca. Bo jest co oglądać.

profesjonalne zdjęcia ze ślubu
Sesja ślubna
Profesjonalne zdjęcia ze ślubu

Profesjonalne zdjęcia ze ślubu – w dniu wesela czy po? Ślub to ważne, piękne i szczególne wydarzenie. Jest to także moment dużego napięcia. Bardzo ważne jest dla Panny Młodej i Pana Młodego, by wszystko było jak najlepiej. Stresują się także tym, jak sami wypadną, czy to na uroczystości w kościele, czy …