Zdjęcia ślubne – zdjęcia w wersji papierowej czy elektronicznej?

W dzisiejszych czasach stawiamy na pełną wirtualizację otaczającego nas świata. Można przez to rozumieć spotkania ze znajomymi na video-konferencji, a nie w kawiarni, czy pub-ie na mieście. Da się przez to też rozumieć używanie aplikacji, żeby wyręczyły nas w czynnościach życia codziennego. Można wreszcie rozumieć to poprzez proste wybory, jak zapisanie zdjęć w wersji elektronicznej, żeby łatwo je wrzucić na facebook-a, czy Instagrama, gdzie zostaną umieszczone np. zdjęcia ślubne, zamiast papierowej kopii tylko dla siebie. I tej ostatniej kwestii zamierzamy przyjrzeć się najbardziej.

Fotografia ślubna

Przyjrzymy się temu starciu z perspektywy kategorii fotografii, jaką jest fotografia ślubna. Każda zakochana para marzy o tym, żeby ich zdjęcia ze ślubnego kobierca były najpiękniejsze i jedyne w swoim rodzaju. Po skończonej sesji udają się do swojego fotografa i decydują, czy wybrać zdjęcia w wersji elektronicznej, czy może papierowej.
Jakie zatem wady oraz zalety niosą za sobą obie te opcje? Na pierwszy ogień weźmiemy zajęcia w formie elektronicznej. Jest to na pewno forma wygodna, ponieważ kiedy dostaniemy takie zdjęcia, powiedzmy na maila, możemy łatwo rozpowszechnić je w sieci dzieląc się swoim szczęściem z innymi, nie wspominają uznania pracy jaką wykonał fotograf ślubny. Jednak z drugiej strony, jeśli każdy zobaczy zdjęcia danej pary, to jakie wspomnienia i wartości sentymentalne zostaną dla nich samych?

Zdjęcia papierowe

Po drugiej stronie barykady mamy „stare, ale jare” zdjęcia papierowe. Niewątpliwym atutem tych zdjęć jest wartość sentymentalna jaką niosą za sobą. Takie zdjęcia to namacalny dowód wydarzeń z przeszłości, który można włożyć w piękną ramkę i postawić na kominku, czy na stoliku nocnym przy łóżku. Jak wiemy wszystko ma swoje zalety, ale także i wady, a tutaj wadą i to dotkliwie smutną jest niska trwałość tego typu zdjęć. Sesje ślubne, które są tak ważne nie mogą odejść w niepamięć, więc trzeba dołożyć wszelkich starań, żeby tak się nie stało.

Podsumowując, jeśli chcemy podzielić się szczęściem ze wszystkimi i mieć trwałą pamiątkę powinniśmy wybrać zdjęcia elektroniczne, natomiast, jeśli chcemy wyjątkowej pamiątki tylko dla siebie i liczymy się z ryzykiem utracenia tych pięknych wspomnień, jeżeli o nie nie zadbamy, powinniśmy wybrać zdjęcia w formie papierowej. Wybór należy do was.